Poradnik ślubny

 1. Koszty wesela

  Koszty wesela

  Koszt wesela spędza sen z powiek wielu narzeczonym. Ślub i wesele to jedyna w swoim rodzaju chwila i każdy chciałby w tym dniu bawić się tak dobrze jak tylko się da. Z drugiej strony przecież mało kto ma nieograniczony weselny budżet. Przyjrzyjmy się zatem ile kosztuje polskie wesele i gdzie można poszukać oszczędności.

 2. Pomysł na wesele - motyw przewodni i filozofia

  Pomysł na wesele - motyw przewodni i filozofia

  Motywy weselne najbardziej popularne w Polsce to motyw wiejski, bajkowy oraz wesele w stylu retro, lub może bardziej - vintage. Modne są także ślub i wesele na plaży, choć dość złożone w organizacji ze względu na kapryśną nadmorską pogodę.

 3. Ślub humanistyczny

  Ślub humanistyczny

  Ślub czyli uroczyste zobowiązanie dwojga kochających się ludzi do bycia ze sobą na co dzień, dla siebie, mimo wszystko i na zawsze jest jedną z najważniejszych i najbardziej uroczystych chwil w życiu. Nie wszystkim jednak odpowiada i nie dla wszystkich jest dostępna ceremonia ślubna w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Tym, którzy się nie poddają pozostaje ślub humanistyczny.

 4. Popularne przesądy ślubne i weselne

  Popularne przesądy ślubne i weselne

  Niebieska podwiązka, rozbite kieliszki i tęcza w dniu ślubu są gwarancją szczęśliwego, dostatniego życia pary młodej - przekonują przesądy ślubne. Czy zabobony ślubne mogą mieć jakiś sens?

 5. Grawer na obrączkach

  Grawer na obrączkach

  Grawer na obrączkach nadaje pierścionkom nowy, bardziej osobisty charakter. Nawet jeśli są wykonane z klasycznego surowca i według choćby najbardziej choćby klasycznego projektu, dzięki grawerowi nabierają oryginalności. Odpowiednio dobrane słowa mogą sprawić, że nikt na całym świecie nie będzie miał takich samych obrączek.

 6. Dekoracja samochodu do ślubu

  Dekoracja samochodu do ślubu

  Dekoracja samochodu do ślubu może być nie tylko wspaniałą zabawą, ale i nie lada wyzwaniem. Organizacja ślubu wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji, a dekoracja samochodu oznacza kolejne.

 7. Auto do ślubu

  Auto do ślubu

  Auto do ślubu jest dla wielu osób niczym przysłowiowa "wisienk na torcie". Niby nic takiego, a jednak bez porządnej wisienki tort wygląda jakoś tak... smutno. Wszystko jest oczywiście kwestią gustów i upodobań i o nich, jak wiadomo się nie dyskutuje. Planując ślub warto jednak zastanowić się jaki rodzaj wisienki najbardziej nam odpowiada i ile będzie ona kosztowała.

 8. Organizacja Wesela

  Organizacja Wesela

  Klamka zapadła, pierścionek zaręczynowy jest już na swoim miejscu, czyli na właściwym palcu. Pobieracie się. Przed wami gorący okres i masa spraw do załatwienia. Do dzieła.

 9. Zgubienie obrączki to nie koniec świata

  Zgubienie obrączki to nie koniec świata

  Zgubienie obrączki może przytrafić się każdemu, bez względu na płeć czy dorobek małżeński. Sytuacja jest trudna, lecz nie beznadziejna. Przy odrobinie wysiłku zgubiona obrączka lub pierścionek zaręczynowy mogą się znaleźć, a jeśli nie - cóż, być może tak, już musiało być.

 10. Ślub cywilny, czyli pobierzmy się po cichu

  Ślub cywilny, czyli pobierzmy się po cichu

  Niemal co trzeci ślub w Polsce jest ślubem cywilnym - wynika ze statystyk. Ślub cywilny jest idealnym rozwiązaniem dla osób mniej religijnych, które chcą mieć wybór, jeśli chodzi o takie kwestie jak koszt czy przebieg samej ceremonii.

Elementy 1 do 10 12 całkowita

Strona