Obrączki Różowe Złoto

498 Produktów

Strona
Sortuj wg
  • Sortuj wg:Polecane
  • Cena
  • Polecane

Obrączki z różowego złota

W wielu magazynach modowych sporo ostatnio biżuterii w pięknych, różowych odcieniach.  Trend rośnie na sile i coraz więcej szczęśliwych par decyduje się na obrączki z różowego złota. Różowe złoto jest nie tylko "modne", ale także emanuje szczególnym ciepłem. Obrączka staje się symbolem głębokiego poczucia więzi.

Obrączki ślubne różowe złoto - właściwości

Różowe złoto to wyjątkowo delikatny stop złota, który po dodaniu metali takich jak srebro i miedź tworzy ciepły, różowy odcień. Bliscy krewni różowego złota to żółte i czerwone złoto, którego odcienie płynnie przechodzą w popularny blask różowego. Obrączki wykonane z tego kruszcu mają dobrą wytrzymałość, a jednocześnie harmonizują z innymi kruszcami szlachetnymi. W szczególności kontrast z białym złotem, platyną i srebrem oferuje liczne możliwości produkcji wielobarwnych pierścionków. Obrączki z różowego złota prezentują wykwintny smak i można je łatwo łączyć w codziennym życiu dzięki dyskretnej kolorystyce. Tak więc te elementy biżuterii zawsze wyglądają dyskretnie, ale z ich ciepłym połyskiem wciąż wskazują na modny gust ich użytkowników.

Historia różowego złota

Pojawienie się stopów złota różowego jest ściśle związane z historią tego złota. Oba odcienie produkowane są już od czasów starożytnych z różnymi udziałami miedzi. Jednak głównie żółte złoto było przez wiele stuleci metalem szlachetnym nadającym się do produkcji biżuterii. Dopiero około XIV wieku różowe złoto stało się bardziej popularne - zwłaszcza w ówczesnej Rosji, gdzie czerwonawy blask pierścionków był już bardzo znany na długo przed triumfalnym sukcesem w Europie. Niektórzy wciąż używają nazwy "złoto Rosjan" dla różowego złota. Subtelny blask różowego złota sprawił, że ten specjalny stop złota stał się coraz popularniejszy w Niemczech.

Różowe złoto - stop złota i próba

Obrączki z różowego złota są tworzone przez stopowanie złota z odbarwiającym się srebrem i dyskretną zabarwieniem miedzi. Różnica w stosunku do mocniejszego czerwonego złota polega na mniejszej zawartości miedzi. Im większy jest ten udział, tym silniejszy jest odcień koloru, który powstaje podczas produkcji. Podobnie jak wszystkie stopy złota, różowe złoto jest również określane w różnych stopniach czystości, w zależności od ilości złota w całym metalu. W sklepie AURONIA znajdziesz obrączki z różowego złota w próbie 375, 585 i 750. AURONIA wykorzystuje metal szlachetny w postaci srebra oraz kawałki miedzi i cynku, aby zapewnić miękki kolor obrączek. Miedź również nadaje biżuterii zwiększoną wytrzymałość. W ten sposób obrączki stają się trwałymi i pięknymi towarzyszami na każdy dzień.

Obrączki ślubne ze złota różowego w asortymencie AURONII

W naszym asortymencie można znaleźć wiele odmian różowego złota. Ten powściągliwy kolor idealnie nadaje się do łączenia z innymi wariacjami, można z tego materiału wykonać wspaniałe wielokolorowe pierścionki. Wybierz dwukolorową obrączkę w połączeniu z białym złotem lub wersję w połączeniu z białym i żółtym złotem. Oprócz wyboru odpowiedniego materiału można oczywiście upiększyć ten symbol miłości w naszym kreatorze obrączek ślubnych drobną powłoką kamienną lub niezwykłymi stopniowaniami. Różowe złoto umożliwia różnorodne możliwości wzornictwa dzięki dyskretnemu połyskowi. Nawet grawerunek może stać się wspaniałym wykończeniem wymarzonej obrączki.

Pielęgnacja różowych obrączek ślubnych

Pierścionki z różowego złota są bardzo trwałe i nie wymagają szczególnej opieki. Niemniej jednak zdarza się, że podczas ciężkiej pracy zapomni się o ściągnięciu pierścionka z palca. Oczywiście w takim przypadku możesz łatwo wyczyścić obrączki: włożyć je do letniej wody na kilka minut, a następnie delikatnie szczotkować pierścionki miękką szczoteczką. W ten sposób będziesz cieszyć się stylowymi biżuteryjnymi dodatkami przez długi czas.

Moc ciepłych odcieni

Obrączki ślubne pozostaną z parą młodą już na całe życie. Stanowią one wspólną, nieskończoną miłość, która przetrwa nawet w tych cięższych momentach życia. To odróżnia pierścionek z różowego złota od mody: przetrwa lata i otrzymuje symboliczną moc. Ciepło tego materiału promieniuje intymnym połączeniem dwojga ludzi.