Obrączki Żółte Złoto

830 Produktów

Strona
Sortuj wg
  • Sortuj wg:Polecane
  • Cena
  • Polecane

Obrączki z żółtego złota - klasyka o znacznej wartości symbolicznej

Wymiana obrączek to rytuał ceremonii ślubnej, który przypieczętowuje związek pary. Nikt nie chce się wyrzec tej tradycji, pomimo istnienia ery technicznej i cyfrowej. Obrączki z żółtego złota są absolutnym klasykiem symbolicznego związku dwojga zakochanych. Jego symboliczna moc wynika z indywidualnej kombinacji szlachetnego kruszcu, formy pierścionka jak również z powłoką kamienną. W obrączce ślubnej żółty kolor doskonale łączy się z białym kontrastem błyszczącego diamentu, który w fascynujący sposób rozbija światło na tysiące migoczących się odcieni. Diament jako właściwie najtwardszy kamień uznawany jest dzięki swojej niezniszczalności za symbol trwałej miłości. Okrągłość pierścionka, bez początku i końca, symbolizuje nieprzemijalność zawartego związku. Obrączki ślubne z żółtego złota to szczególnie piękny sposób, aby wyrazić na zewnątrz uczucia wobec drugiej osoby.

Kolekcja AURONIA - symbole miłości w każdym języku

Wcale nie jest tak łatwo znaleźć obrączki ślubne, które najlepiej wyrażają wzajemne uczucia i obopólną sympatię. Gusta mężczyzn i kobiet muszą się w takiej sytuacji zjednoczyć. Niektóre pary chciałyby pokazać swoją więź szczególnie wyraźnie za pomocą bardzo drogich pierścionków z wybitną oprawą kamienia, a inne pary preferują jednak dyskretniejsze wersje. Cena i oczekiwania muszą zostać również uzgodnione podczas wyboru obrączek.

Współczesne czasy ułatwiają parom decyzję wyboru odpowiednich pierścionków. W sklepie internetowym AURONIA można przeglądać różne kolekcje, aby w końcu znaleźć idealne egzemplarze dla siebie. Można siedzieć przy tym wygodnie w swoim salonie, być może przy kieliszku szampana i przeglądać na spokojnie wszystkie obrączki. Rozmaite kolekcje "Klasyczne" jak również "Klasyczne-Modne" oraz "Ekskluzywne" oferują pierścionki wszystkich rodzajów i cen. Wybór jest tak szeroki, jak świat emocjonalny mężczyzny i kobiety. Swobodne wybieranie w sklepie internetowym jest nie tylko wygodne, ale także podsycające uczucie szczęścia. Wspólne doświadczenie wyboru obrączek w miłej atmosferze dodatkowo wzbogaci ten zakup.

Królewskie właściwości złota

Złoto jest stosunkowo wytrzymałym kruszcem szlachetnym, a także niewrażliwym na chemikalia, takie jak kwasy czy ług. Liczne zastosowania złota w dziedzinie artystycznej zawdzięcza się jego wyjątkowej elastyczności. Kruszec szlachetny jest młotkowany do minimalnej grubości 1/10 000 milimetrów na złoto płatkowe. A jedna uncja złota może być rozciągnięta na 56-kilometrową nić. Kruszec szlachetny jest, poza tym jednym z najlepszych przewodników dla ciepła i elektryczności. Fascynacja złotem wynika nie tylko z połyskującego żółtego piękna, ale także z zaskakująco elastycznych właściwości tego królewskiego materiału.

Różne wariacje w kolorze i czystości stopu

Ze względu na niskie właściwości utwardzające, czyste złoto nie jest wykorzystywane w produkcji biżuterii. Stopy z różnymi innymi metalami nie tylko sprawiają, że pierścionek jest bardziej stabilny, ale także przyczynia się do różnorodnych odmian kolorystycznych w kolekcjach. Wysoki udział drobnego złota powoduje przykładowo intensywny żółty kolor, im niższa proporcja, tym jaśniejszy pojawi się odcień koloru. Ale także dodatek miedzi intensyfikuje kolor żółty, aż w końcu bardzo wysokie stężenie prowadzi do wytworzenia czerwonego złota. Z drugiej strony srebrzyste połyskujące białe złoto powstaje dzięki stopom z palladem i srebrem.

Próba odnosi się do proporcji czystego złota w stopie. Tak zwane drobne złoto z 24 karatami ma udział w wysokości 99,99 procent i dlatego jest najczystszym złotem. Jednak ten materiał jest tylko częściowo odpowiedni do obróbki biżuterii, ponieważ jest zbyt miękki. Właśnie dlatego złoto w pierścionkach i innych elementach biżuterii służy tylko jako ozdobny akcent. Produkcja pierścionków rozpoczyna się od próby 91,6 procent, 916 złoto odpowiada 22 karatom. Pierścionek 18-karatowy zawiera 75-procentowe złoto i nosi nazwę złoto 750. Kolejna kategoria próby to 585, co odpowiada 14 karatom. Ponadto istnieją obrączki 9 karatowe o próbie 375. Zgodnie z niemieckimi przepisami, można nazwać pierścionek złotym jedynie wówczas, gdy zawartość złota wynosi co najmniej 33,3 procent, co odpowiada 333 złota z 8 karatami.

Moja idealna obrączka ślubna

Kreatywne odmiany we wzorach obrączek są tworzone przez kombinacje różnych stopów, czyli kilku wariantów kolorystycznych. Obrączki dwukolorowe lub trzykolorowe stają się coraz bardziej popularne ze względu na ich pomysłowy design.

Dzięki kreatywnej kompozycji pierścionków o zmieniającym się żółtym, czerwonym i białym złocie, pary mogą skorzystać z naszego kreatora obrączek ślubnych, aby urzeczywistnić swoje życzenia dotyczące obrączek. Nie ma znaczenia, czy powierzchnia jest matowa i gładka czy lśniąca i szlachetna.

Zakres opcji powiększa się kilkakrotnie dzięki wielobarwności. Koronację doznają obrączki z żółtego złota dzięki królowi wszystkich kamieni - diamentowi. Na tej podstawie tworzą się różne warianty designu pod względem szlifu, wielkości i ilości szlachetnie mieniących się kamieni. Mocno żółty metal w idealny sposób łączy się w obrączce z białym blaskiem jasnego diamentu.

Oprócz symbiozy kolorów, żółte złoto i diament w postaci obrączki również tworzą symboliczne połączenie, które nie ma sobie równych. Ta symbolika została już doceniona przez starożytnych Greków, którzy wierzyli, że pierścionek z diamentem uwiecznia więź między dwojgiem ludzi. Ogniste efekty i świetlistość najtwardszych kamieni w starożytnej Grecji były synonimem nieusuwalnego płomienia miłości.

To romantyczne przekonanie trwa po dzisiejsze czasy. Jeśli para narzeczonych, która chce zawrzeć związek małżeński, wybiera obrączki z diamentem na swoją ceremonię weselną, ma to symbolizować twierdzenie, że związek będzie trwał tak długo, jak niezniszczalny jest ten kamień szlachetny. Jego obiecujący iskrzący się ogień otrzymuje ten kamień wszystkich kamieni tylko dzięki kunsztownemu szlifowi.

W przypadku obrączek wybór pada zwykle na genialne cięcia brylantu, ponieważ jaskrawa intensywność diamentu z 57 fasetami jest najbardziej mieniącą się.

Usługi AURONIA

AURONIA rozumie zakochane osoby, ich potrzeby i życzenia. Dlatego oferujemy również dożywotnią gwarancję na nasze pierścionki. Wielki szacunek dla naszych specjalnych klientów wyrażamy także poprzez darmowe określenie rozmiaru pierścionka, gratisowy grawerunek diamentowy i ładne etui na pierścionki, jako mały prezent od nas. Udowodniono, że wszystkie diamenty pochodzą ze źródeł pozbawionych konfliktów i są bardzo dobrej jakości. AURONIA przetwarza tylko kamienie o co najmniej drobnej bieli, ewentualnie również bardzo drobnej, zwanej także Top Wesselton.