Obrączki Białe Złoto

664 Produktów

Strona
Sortuj wg
  • Sortuj wg:Polecane
  • Cena
  • Polecane

Obrączki z białego złota - Prawdziwe złoto z białym połyskiem

Moment, w którym zakochana para nakłada sobie pierścionki, jest zawsze czymś szczególnym. Obrączki ślubne z białego złota, są symbolem nieskończonej miłości posiadają wielką moc. Aby ten symbol był tak trwały, jak udane małżeństwo, wiele par decyduje się na białe złoto.

Wyjątkowe właściwości białego złota

Białe złoto jest produkowane ze stopów złota z dodatkami metali odbarwiających, takimi jak srebro i pallad. Naturalne, wyjątkowe właściwości złota są zachowywane, tylko jego kolor zmienia się na jasno-srebrzysty. Ze względu na solidny stop czystego złota z palladem wysokiej jakości, pierścionki te świecą do najgłębszych warstw każdego kawałka biżuterii.

Ponadto rozkład palladu powoduje, że obrączki są szczególnie wytrzymałe. Fakt, że srebrzysty kolor jest nie tylko zrodowany, ale również stapiany, ma tę wielką zaletę, że białe złoto mniej się zużywa w codziennym noszeniu. Kolor obrączki z białego złota zmienia się z srebrzysto-szarego koloru przed rodowaniem na biało-srebrzysty po rodowaniu. Ani tlen, ani ciepło nie prowadzą do widocznych zmian w kruszcu. Jednocześnie ma wygodną wagę, a tym samym oferuje wysoki komfort noszenia, zwłaszcza dla małżonków, którzy rzadko noszą biżuterię. Ze względu na te cechy, białe złoto od dawna jest bardzo popularne w przemyśle biżuteryjnym.

W firmie AURONIA doceniamy również ten kruszec ze względu na wiele możliwości projektowania, co wynika z jego dobrej formowalności. Tak na przykład pierścionek z brylantem wykonany z białego złota przyciąga wzrok, gdyż biało-srebrny kolor sprawia, że blask bezbarwnych kamieni jest szczególnie piękny.

Historia białego złota

Białe złoto jest znane od początku XX wieku. W mieście Pforzheim powstała pierwsza biżuteria, w której czyste złoto zostało zawarte jako kruszec podstawowy, ale jednocześnie pokazywała "białe" zabarwienie. Miała ona służyć jako substytut platyny, mieć podobne właściwości, ale jednocześnie być bardziej opłacalna. Aby wyprodukować pierwszą biżuterię używano wówczas najczęściej niklu. Ponieważ jest to powód do obaw dla osób cierpiących na alergie, dodatek ten w ostatniej dekadzie stawał się coraz rzadszy w produkcji białego złota, aż wreszcie został całkowicie zabroniony nawet w Niemczech. Dzisiaj srebro lub pallad służy do wzmocnienia i odbarwiania wysokiej jakości czystego złota.

Pierwsze pierścionki z białego złota powinny być łatwiejsze do kucia niż platyna, a także wytrzymałe i bezpieczne. Produkcja białego złota po raz pierwszy odbyła się w 1912 roku, a od tego czasu ten stop uzyskał swój ogólnoświatowy triumf.

Czystość i próba złota

W pierwotnym stanie, złoto jest zbyt miękkie, aby być odpowiednie do produkcji obrączek. W sklepie AURONIA znajdziesz białe złoto w połączeniu z wysokiej jakości palladem i srebrem. Możesz wybierać spośród wielu różnych prób czystego złota: Obrączki ślubne z białego złota 750, 585, 375 lub 333. Na podstawie cechowania, czyli trzycyfrowej numeracji znajdującej się w środku obrączki, można zobaczyć, jaka jest zawartość czystego złota w poszczególnym pierścionku. Obrączki ślubne z białego złota 585 zawierają w tysiącach części całkowitego metalu, 585 części czystego złota.

W produkcji półfabrykatów pierścionków dodaje się do tego kruszcu szlachetnego srebro i części palladu w celu nadania damskiej lub męskiej obrączce z białego złota jej specjalne zabarwienie. Im wyższa liczba cechowania, tym więcej czystego złota znajduje się w późniejszej obrączce ślubnej. Pozytywne właściwości białego złota, takie jak np. stabilność kolorów, dotyczą wszystkich naszych ekskluzywnych pierścionków, niezależnie od ich próby.

Informacje dotyczące sposobu czyszczenia białego złota

Białe złoto ma ogromną zaletę, gdyż nie ma dużej potrzeby dbania o nie, ponieważ ani tlen, ani ciepło nie mogą wpływać na kruszec. Czasami jednak mogą wystąpić zanieczyszczenia, gdy na przykład zapomni się zdjąć obrączkę podczas prac domowych lub prac w ogródku. W takim przypadku zaleca się wypłukanie pierścionków z białego złota w letniej wodzie. W przypadku upartego brudu użyj miękkiej szczoteczki, aby doczyścić pierścionki. W ten sposób biżuteria będzie ponownie lśnić w starym blasku.

Obrączki ślubne idealne dla Ciebie

Białe złoto nie bez przyczyny okazało się przez ostatnie dziesięciolecia cudownie szlachetnym kruszcem. Po ustaleniu konkretnego stopu i profilu pierścionka i wprowadzeniu pomiarów, możesz zdecydować się na osobistą powłokę kamienną. Za pomocą kreatora obrączek - możesz stworzyć jedyne w swoim rodzaju obrączki.

Pewnie już wiesz, że szlachetne, ale powściągliwe zabarwienie tego kruszcu szczególnie nadaje się do podkreślenia niezwykłego efektu diamentu. Przekonaj się o wytrzymałości białego złota i zapieczętuj swoje małżeństwo, wybierając tę ekskluzywną biżuterię.

AURONIA: Obrączki z białego złota można zamówić online

W sklepie AURONIA można zamówić obrączki z białego złota online. Nasz szeroki asortyment obejmuje wiele różnych rodzajów obrączek. Obrączki z białego złota mają elegancki wygląd i przekonują ich atrakcyjnym wzornictwem. Różnorodność naszego asortymentu otwiera nieprzewidywalne możliwości: Tu obrączki można wybierać według indywidualnych preferencji. Oferujemy również wielobarwne pierścionki np. obrączki dwukolorowe. Zainspiruj się naszymi stylowymi obrączkami z białego złota. U nas otrzymasz obrączki ślubne o wysokiej jakości.