Pierścionki Zaręczynowe Platyna

412 Produktów

412 Produktów

Strona
Sortuj wg
  • Sortuj wg:Polecane
  • Cena
  • Polecane

412 Produktów

Pierścionki zaręczynowe z platyny

"Dopóki śmierć nas nie rozłączy" dotyczy nie tylko nowo powstałego małżeństwa, ale również wspomnień dotyczących zaręczyn. Pierścionek zaręczynowy z platyny może regularnie wzbudzać te miłe uczucia i jednocześnie nadawać się do codziennego użytku. Pierścionek platynowy jest z jednej strony symbolem nieskończonej miłości, którego chce się zachować przy sobie jak najdłużej, a z drugiej strony, biżuterią, którą można bez przeszkód nosić, z resztą biżuterii, niemal codziennie. W sklepie AURONIA można znaleźć wiele modeli wykonanych z wytrzymałego kruszcu szlachetnego, który dopełni zaręczyny w piękny sposób.

Właściwości pierścionków zaręczynowych z platyny

Platynowe pierścionki zaręczynowe ze szaro-srebrnym połyskiem emanują ekskluzywnością, która czyni tę biżuterię czymś wyjątkowym ze względu na rzadkość materiału. Cenny metal jest również niezwykle stabilny pod względem wartości. Ma również trzecią największą gęstość wszystkich pierwiastków, a zatem jest stosunkowo ciężki i bardzo stabilny. To tworzy przyjemne, wysokiej jakości uczucie noszenia. W tym samym czasie platynę można dobrze przetwarzać, ponieważ jest bardzo elastyczna. Platynę można stosować do wytwarzania ultracienkiej folii lub wyjątkowo wąskich pierścionków. Pozytywne właściwości, które są korzystne dla tworzenia biżuterii. Ponadto platyna jest wytwarzana przez naszych wykwalifikowanych pracowników w celu zapewnienia wysokiej jakości wykonania, ponieważ chętnie łączy się z innymi metalami szlachetnymi i może powstać wiele różnych wzorów. Te wytrzymałe pierścionki zaręczynowe są idealne do noszenia na co dzień i zachwycą każdego dnia swoim niekończącym się blaskiem. Więc osoba, która chce nosić pierścionek na co dzień lub wyłącznie na specjalne okazje, znajdzie spośród modeli platynowych na pewno coś dla siebie.

Historia platyny

Włoski naukowiec Julius Caesar Scaliger znalazł w XIX wieku małe platynowe cząstki w starożytnej egipskiej biżuterii. Opisuje to jako "tajemniczy biały metal", który opierał się jego próbom topnienia. Odkrycie to wskazuje, że metal szlachetny był już 3000 lat pne. używany do tworzenia biżuterii. Złoto Egipcjan pochodziło z Nubii, więc uważa się, że te mieszaniny są platyną. To, czy starożytni wiedzieli o wartości tego szlachetnego metalu, pozostaje wątpliwe.

Inaczej jest w przypadku plemion Inków w Ameryce Południowej, które pozyskiwały platynę z wody jako produkt uboczny podczas przesiewania złota. Udało im się wyprodukować stopy z piętnastoprocentowym udziałem platyny w połączeniu ze złotem, który wykazywał typowe białe zabarwienie. Czysta platyna była wówczas jeszcze nieznana.

W XVII wieku utracono uznanie dla szlachetnego kruszcu. Hiszpanie, którzy odkryli Amerykę Południową, nie wiedzieli, co zrobić z niechcianym przyłowem. Zobaczyli w platynie gorszą formę złota. Wielu handlarzy wyrzucało duże ilości szlachetnego kruszcu w drodze powrotnej do Europy do oceanu, ponieważ zostali oszukani przez fałszerzy i wierzyli, że załadowali dla nich cenne złoto. Tak powstała nazwa tego szlachetnego kruszcu, która wywodzi się z "platina" (= "małego srebra", uwłaczającego) i która dzisiaj wyraża pogardę hiszpańskich zdobywców, chociaż Europejczycy cenią sobie teraz pozytywne cechy wysokiej jakości materiału.

Jednak rozwój ten trwał wiele wieków. W XVIII wieku platyna stała się po raz pierwszy interesująca dla nauki, gdy próbowano sztucznie wytwarzać złoto. W następnych dziesięcioleciach coraz bardziej wzrastało uznanie dla tego kruszcu szlachetnego w wyniku licznych eksperymentów alchemicznych, które zajmowały się tym procesem. Wreszcie w 1783 r. Louis Bernard Guyton de Morveau opracował pierwszą metodę przemysłowej ekstrakcji platyny. W dalszej części nieśmiertelność platyny ugruntowała swoją sławę, którą zachowała do dnia dzisiejszego. Biżuteria, stająca się biżuterią na całe życie, wykonana jest często z tego pięknego i wytrzymałego kruszcu.

Pochodzenie i metody wydobycia platyny

Platynę uważa się za trzydzieści razy rzadszą od złota. Występuje naturalnie w swojej żywiołowej postaci jako minerał i była już wydobywana w Kolumbii i Rosji w XIX wieku. Chociaż po odkryciu złóż platyny w Afryce Południowej w 1924 r., potwierdzono występowanie złóż wszędzie na świecie, niemniej jednak wydobycie w dzisiejszych czasach w kopalniach jest bardzo ograniczone. Rosja i Kanada biorą udział w wydobyciu, ale największe depozyty występują nadal w Afryce Południowej.

Platyna, podobnie jak pallad, jest dziś znacznie częściej stosowana jako produkt uboczny rafinacji niklu. Ekstrakcja chemiczna jest równie skomplikowana i powoduje, że produkcja platyny z około 80 tonami rocznie znajduje się znacznie poniżej produkcji złota (2,949,207 kg w 2015 r.). Opracowane metody rozbijania lub rozpuszczania platyny z innymi substancjami pomagają utrzymać wysoką wartość tego szlachetnego kruszcu.

Próba i stop platyny

Platyna ma wyjątkowo wysoką czystość. Termin ten określany jest w żargonie jako "próba". Mierzy się je w proporcji czystej platyny w całkowitej masie w tysięcznych częściach. W sklepie AURONIA znaleźć można platynowe pierścionki zaręczynowe o czystości 950 i 600. Te dane zastąpiły stare oznaczenie karatów.

Aby ustabilizować kruszec szlachetny, używamy stopów, które są odpowiedzialne za zwiększanie twardości platyny i umożliwienie długotrwałość pierścionkom zaręczynowym. Nasza biżuteria platynowa w czystości 600 i 950 zawiera utwardzające srebro, a także niewielkie ilości miedzi, rutenu i wolframu. Dzięki temu można mieć pewność, że są niemal niezniszczalne, ponieważ stopy te nie są podatne na zadrapania i kwasy.

Diamenty - pierścionek zaręczynowy - platyna

Pierścionek zaręczynowy w połączeniu z platyną i szlachetnym diamentem wyjątkowo pięknie się prezentuje. W sklepie AURONIA możesz wybierać spośród kamieni o rozmiarach od 0,05 do 2,5 karatów. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby cyrkonie, czy 1-karatowy diament sprawiły, aby twój pierścionek zaręczynowy idealnie się świecił. Platyna jest idealnym fundamentem dla szerokiej gamy wzorów. Czy małe wgłębienia powinny być widoczne w kamieniu, czy raczej preferujesz nieskazitelną biel? Za pomocą naszego kreatora obrączek można łatwo przełączać się pomiędzy różnymi możliwościami i podziwiać swoją przyszłą biżuterię w 3D. Lśnienie platyny staje się jeszcze bardziej wyraziste poprzez dodanie pięknych kamieni. Powstają wówczas ponadczasowo piękne, romantycznie zabawne lub ekspresyjnie nowoczesne pierścionki zaręczynowe. Oferujemy dla każdego odpowiednio lśniący kamień.

Pielęgnacja platynowych pierścionków

Przejrzysto-szary kolor platyny jest bardzo trwały i odporny. Niemniej jednak, jeśli biżuteria jest chętnie i często noszona, mogą występować zanieczyszczenia. Użyj letniej kąpieli mydlanej i miękkiego pędzelka, aby delikatnie oczyścić pierścionki zaręczynowe. Dzięki temu możesz bezpiecznie usuwać brud i cieszyć się lśnieniem swoich ekskluzywnych pierścionków.

Symbole na całą wieczność

Platynowe pierścionki zaręczynowe są symbolem wiecznej miłości. Wytrzymałe elementy biżuterii zaskakują swoją wszechstronnością, w zależności od projektu, np. matowego lub polerowanego, oraz indywidualnego przycinania kamienia. Tak odporne na zniszczenia i tak nieskazitelne jak niemal żaden kruszec, platyna przekonuje do siebie kochające się pary, które wciąż pragną się cieszyć swoimi cudownymi pierścionkami długo po ceremonii ślubnej. Alternatywą dla platyny jest pierścionek z białego złota. W naszym szerokim asortymencie zainspirujesz się zapewne wszechstronnością i wysoką jakością naszej biżuterii. Dzięki naszemu kreatorowi w 3D możesz stworzyć swój wymarzony model pierścionka, prostego lub bardziej złożonego i przekonać się o naszych niskich cenach.

Linki internetowe i Źródła:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Platyna