Obrączki Srebrne

166 Produktów

Strona
Sortuj wg
  • Sortuj wg:Polecane
  • Cena
  • Polecane

Srebrne obrączki

Od czasów starożytnych srebro określane jest jako "metal księżyca". Podobnie jak kruszec szlachetny, również ciało niebieskie zachwycało wszystkich ludzi wraz ze swoim cudownym migotaniem. Srebrne obrączki pięknie odbijają światło księżyca. Jeśli zdecydujesz się uwiecznić swoją miłość w symbolu z tego szlachetnego kruszcu. Stosowanie i używanie srebra jest prawie tak samo stare, jak sama ludzkość: od V wieku pne. srebro przetwarzane było w cenną biżuterię przez wiele kultur na całym świecie. Coraz to nowe odmiany form i koloru sprawiają, że srebro jest bardzo chętnie wykorzystywane w produkcji obrączek.

Właściwości srebrnych obrączek

Obrączki ślubne mogą przyciągać spojrzenia. Ich elegancki i gustowny wygląd zachowuje się zarówno przy powierzchni błyszczącej, jak i matowej pierścionka. W AURONII pracujemy ze srebrem o próbie 925. Ten stop zawiera zatem większość kruszców szlachetnych, a poza tym wzmacniany jest dodatkiem miedzi. Wielu klientów obawia się, że srebrne obrączki, jak niektóre srebrne sztućce, mogą odbarwiać się podczas codziennego użytku. Można temu zapobiec dzięki dodatkowej warstwie rodu, która chroni obrączki przed nalotem. Dzięki tej warstwie ochronnej, przez wiele lat nie powinno być żadnych nieprzyjemnych, ciemnych przebarwień na srebrnych pierścionkach. Dodatkowym plusem tych szlachetnych obrączek jest ich waga: srebrne obrączki są lekkie, a więc wygodne w noszeniu, nawet jeśli partner nie jest przyzwyczajony do noszenia pierścionków.

Na skutek wszystkich tych właściwości, srebro już od wieków utrzymuje swoją popularność w produkcji biżuterii. Ponadto srebro jest stosunkowo tanie w porównaniu z kruszcową ceną białego złota. Z tego powodu wiele par decyduje się na modele obrączek srebrnych, gdyż łączą w sobie standardy wysokiej jakości z dobrą ceną. Formowalność kruszców szlachetnych w znacznym stopniu przyczynia się do tego, że możliwe są niezliczone wariacje obrączek. Niezależnie od tego, czy srebrne obrączki są matowe czy polerowane, z powłoką kamienną lub bez, przyciągające wzrok lub elegancko proste - dla każdego znajdzie się idealna biżuteria.

Historia i występowanie srebra

Po wydobyciu dużych złóż srebra w Niemczech i Tyrolu w średniowieczu, rynek rozszerzył się wraz z odkryciem Ameryki w XV wieku. Poza tym Japonia stała się eksporterem srebra w XVI wieku. Tak jak wtedy, tak i dziś większość srebra wydobywana jest z rud srebra. Występują one głównie w związku z rudami ołowiu, miedzi i cynku w glebie. Wydobycie srebra w międzyczasie wzrosła do światowego występowania. W 2015 roku wydobyto w Meksyku największą ilość kruszcu szlachetnego, aż 5370 ton. Peru było na drugim miejscu wydobycia srebra z 3850 tonami. Od końca II wojny światowej ilość kopalni srebra wzrosła ponad dwukrotnie. W rezultacie naukowcy oczekują, że zasoby tego drogocennego surowca zostaną wyczerpane w pewnym momencie. Uważa się jednak, że recykling niektórych elementów i urządzeń elektrycznych zawierających srebro (takich jak filmy lub baterie rentgenowskie) można w dłuższej perspektywie przerobić oraz odzyskać część surowca. Bez recyklingu dane z USA z roku 2013 Geological Survey ujawniają, że światowe zasoby srebra mogą zostać wyczerpane w ciągu następnych 20 lat. Tym cenniejszym jest kruszec o wysokiej jakości, którego wartość wzrośnie ponownie w nadchodzących dziesięcioleciach.

Pierścionki srebrne w różnych wzorach

W AURONII obrączki ze srebra są zarówno szerokie jak i wąskie, niedrogie lub luksusowe, z ozdobami specjalnymi lub prostymi i subtelnymi. Prawie każdy kształt jest możliwy. Skorzystaj z naszego kreatora obrączek i zdecyduj się, czy Twoje obrączki powinny być ozdobione kamieniem czy raczej świecić czystością w oryginalnym pięknie. Wielu klientów ma pozytywne doświadczenia z obrączkami srebrnymi, ponieważ stanowią one nie tylko ekonomiczną alternatywę dla innych modeli, ale jednocześnie wyrażają swoją różnorodnością wielorakie formy wyglądu. Zdecyduj, czy chcesz obrączki stopniowane, szczególnie nowoczesne, czy zawierające przykładowo osobisty grawerunek, który przekształci srebrne obrączki w bardzo indywidualną biżuterię.

Piękne dwukolorowe pierścionki ze srebra

Kolor obrączek nie powinien ograniczać. Srebro jako jasny kruszec szlachetny pasuje pięknie z ciemnymi, ciepłymi odcieniami. Rezultatem są piękne, dwukolorowe pierścionki w srebrnym/ czerwonym kolorze złota lub srebrnym/ różanym kolorze złota. Również kontrast między srebrem a żółtym złotem jest bardzo nowoczesny i daje obrączkom ekstrawaganckie akcenty. W dowolnym momencie można zaprojektować dwukolorowe obrączki za pośrednictwem naszego kreatora. W ten sposób twoje wyobrażenia o idealnej obrączce mogą być łatwo przełożone na rzeczywistość, tworząc wymarzoną biżuterię.

Srebrne obrączki z powłoką kamienną

Subtelne srebro idealnie nadaje się na niezwykłą powłokę kamienną. W naszych obrączkach świecą się kamienie cyrkonii lub diamenty. Dzięki temu powstają ekscytujące modele, które przyciągają uwagę. Oprócz rodzaju kamienia, można również określić rozmiar i jakość. A może srebrna obrączka z pięknym brylantem? Dostępne są również nowoczesne i często bardzo nietypowe formy „princes” lub „baguette”. Ponadto można oczywiście zdecydować, w jaki sposób kamienie powinny być umieszczone na obrączce. Niezależnie od tego, czy wcierane, w mieszance czy w kanale, miękkie migotanie srebra jest dodatkowo wzmocnione promieniującym kamieniem.

Właściwy wybór na całe życie

Pierścionek ślubny dla kobiet lub mężczyzn to biżuteria, która będzie danej parze towarzyszyć przez całe życie. Z pierścionkami srebrnymi AURONIA masz okazję znaleźć idealny model, który najlepiej odzwierciedla twój gust. Ten szlachetny kruszec jest stworzony do tego, aby można było wykonywać na nim rozmaite wzory, a więc obrączki wykonane ze srebra mogą być bardzo nowoczesne, ekstrawaganckie, ale także klasyczne i subtelne.