Odpowiedzialność

Odpowiedzialność main Odpowiedzialność main Odpowiedzialność main
Diamenty spoza stref konfliktów

Diamenty spoza stref konfliktów

Każdy diament oprawiony w pierścionku lub obrączce marki AURONIA spełnia wymagania Procesu Kimberley. Dzięki międzynarodowemu systemowi certyfikacji, zapobiega on wprowadzaniu do obrotu tak zwanych "krwawych diamentów". Stanowczo odmawiamy współpracy z handlarzami kamieni szlachetnych z regionów dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Nie nabywamy również diamentów, które są pozyskiwane z wykorzystaniem nielegalnej pracy dzieci. Proces zakupu naszych kruszców od początku do końca przebiega w sposób nienaganny pod względem etycznym. Możesz być tego pewien.

Odpowiedzialna obróbka metali szlachetnych

Odpowiedzialna obróbka
metali szlachetnych

Świadomie zdecydowaliśmy się korzystać z metali szlachetnych pochodzących z odzysku, zamiast kupować kruszce nowo wydobyte przy zużyciu ogromnej ilości energii i z wykorzystaniem środków chemicznych. Przetworzone metale szlachetne nie różnią się jakością od kruszców nowo wydobytych, lecz zdecydowanie różni się ich wpływ na środowisko: proces odzysku metali szlachetnych jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, a związana z nim emisja dwutlenku węgla znacznie niższa. Decydując się na pierścionek lub obrączkę marki AURONIA, wybierasz biżuterię wyprodukowaną w sposób odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska i klimatu.

Odpowiedzialni partnerzy

Odpowiedzialni partnerzy

Liczne przedsiębiorstwa partnerskie, z którymi mamy przyjemność współpracować, również wytwarzają swoje produkty w Niemczech. Każdy z naszych dostawców należy do najlepszych w swojej branży, a tym, co ich wyróżnia, jest niezmiennie wzorcowa jakość produkcji. Surowce do produkcji pierścionków i obrączek dostarcza nam rafineria Heimerle & Meule. Materiały poddajemy specjalnej obróbce, tak aby wytwarzane pierścionki mogły stanowić trwałą podstawę dla Twojego indywidualnego wzoru. Nasze tokarki i frezarki pochodzą od lidera na rynku, firmy Benzinger. Zarówno AURONIA, jak i nasi partnerzy wyznają zasadę, że odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych jest priorytetem na każdym kroku produkcji.

Uczciwe warunki pracy

Uczciwe warunki pracy

Wysokie standardy odnoszą się również do relacji z personelem w naszym zakładzie produkcyjnym. Zapewnienie uczciwego wynagrodzenia, docenianie pracownika oraz współpraca oparta na szacunku stanowią podstawę naszego sukcesu. Ponadto, nieustannie inwestujemy w szkolenia specjalistyczne dla personelu. Jako przedsiębiorstwo szkolące przykładamy wielką wagę do tego, aby młode kadry były wysoko wykwalifikowane w zakresie naszego rzemiosła. Z pełną odpowiedzialnością oferujemy stabilne, przyszłościowe miejsca pracy, jednocześnie wzmacniając gospodarkę regionu. Aby „Made in Germany“ także w przyszłości oznaczało jakość i niezawodność.